Першою успішною у Херсоні може стати електронна петиція про молодіжний центр

Першою успішною у Херсоні може стати електронна петиція про Херсонський молодіжний центр. Ця петиція вже створена і збирає перші підписи.

Про це повідомили на прес-конференції 30 серпня у Першому в Херсоні креативному просторі Hubway Людмила Лук‘янова — керівник проекту «Електронні петиції, як механізм взаємодії місцевої влади і громади» та Павло Шелухін — координатор Асоціації молодіжних центрів у Херсоні.

Нагадаємо, 21 липня пройшов тренінг для херсонців, де вони навчалися як правильно писати е-петиції, щоб влада не мала приводу відмовитися від їх розгляду. Під час тренінгу його учасники створили робочу групу, що працювала над електронною петицією, яку зараз і лобіюють.

«Це петиція про створення Херсонського молодіжного центру, який напрацювала робоча група після тренінгу», — пояснила Людмила Лук‘янова. Такі молодіжні центри вже працюють в інших містах України. На півдні України – лише у Запоріжжі, тому Херсон може випередити Одесу та Миколаїв, каже Павло Шелухін — координатор Асоціації молодіжних центрів у Херсоні. «Потрібен такий центр для консолідації активної молоді, щоб зробити її агентами змін у місті, щоб можна було реалізовувати нові класні проекти, -Павло Шелухін. — Наразі кажуть про занепад неформальної громадянської освіти молоді у місті та відтік молоді навіть не за кордон, а в інші, більш успішні, міста країни». Такий центр — це простір для дозвілля, для неформального спілкування, для цікавих зустрічей.

Другий кейс

«Другий кейс – ми хочемо зробити Центр реалізації молодіжних ініціатив. Ми хочемо допомагати молоді реалізувати їх власні проекти. Більшість не знають юридичних аспектів чи організаційних. Центр надаватиме консультаційні послуги про те, як реалізувати свою ідею, як забезпечити власним ресурсом – приміщенням, обіговими фондами», — пояснює Павло Шелухін. Тут також буде культурний хаб.

«Хочемо зробити там культурний хаб. Один з партнерів в цьому проекті – відомий уже Арт-хаб «Ілізіон», який, ви знаєте, висели з приміщення. Вони будуть реалізовувати власні проекти», — пояснює Павло Шелухін. Також тут планують зробити хостел.

А ще, як підказали під час прес-конференції інші експерти, можна надавати молоді допомогу у створенні бізнес-проектів.
«Ми підшукали приміщення – це колишнє приміщення наукової медичної бібліотеки на Суворова, 27, — розповів координатор Асоціації молодіжних центрів у Херсоні. — Зустрічалися з заступником мера, з профільною комісією, міське управління молоді та спорту підтримує нас у цьому, рішення за міською радою».
Як повідомив Павло Шелухін, уже на початку вересня має вирішитися питання про передачу приміщення з балансу облради на баланс міста.

«Реалізовувати наш проект буде Асоціації молодіжних центрів у Херсоні , Арт-хаб «Ілюзіон», «Громадсько-політичний хаб» разом з міським управлінням молоді та спорту», — розповів Павло Шелухін. Наразі все залежить від того, чи набере петиція про створення Херсонського молодіжного центру необхідні 250 голосів.

«На сайті є проблема з авторизацією. Вона проходить важко, але все-таки, ми це робимо. Тому не бійтесь, поставте за мету зареєструватися і підписати, тільки тоді ми щось зможемо змінювати. Тому що за допомогою електронної петиції ви, не виходячи з дому, можете впливати на порядок денний Херсонської міської ради. Петиція, що набрала 250 голосів, обов’язково має бути включена у порядок денний сесій міської ради», — ще раз наголосила Людмила Лук‘янова.

Просто на прес-конференції підписалися під е-петицією її учасники. Зробити це можна на сайті через Bank ID.

Проект «Електронні петиції, як механізм взаємодії місцевої влади та громади» реалізує ГО «Громадсько-Політичний ХАБ» за підтримки Фонду громади міста Херсон «Захист» за проектом «Публічні діалоги – шлях до успішного самоврядування» в рамках «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID Ukraine — USAID Україна та здійснюється PACT в Україні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *