У Херсоні розповіли про партисипацію

Фонд громади Херсона «Захист» провів у Hubway — Першому в Херсоні креативному просторі, прес-конференцію за результатами роботи з посилення партисипації в Херсоні.

Протягом року Фонд громади Херсона» Захист», крім розвитку філантропії та благодійництва, цілеспрямовано працював у напрямку розвитку громадянського суспільства, здійснюючи проект «Публічні діалоги — шлях до успішного самоврядування». Актив Фонду впевнений, що не може бути успішною громада та її місто, якщо громадяни пасивні, якщо очікують вирішення проблем кимось замість власного долучення та впливу на владу у прийнятті рішень. Особлива увага була приділена роботі з громадським сектором.

Фонд провів дослідження стану організацій громадянського суспільства (ОГС) в Херсоні, за результатами якого створено онлайн мапу організацій громадянського суспільства Херсона, яка дає можливість громадським організаціям об‘єднувати зусилля для вирішення місцевих проблем, а містянам — длолучитися до дій ОГС або отримати консультативні чи соціальну послугу.

Резонансним був проведений Фондом у червні Форум «Влада та громада: законні методи взаємовпливу» у форматі діалогової зустрічі влади та громадськості. Це — вагомий крок у налагодженні міжсекторальної взаємодії. Є вже перший результат спільних дій активістів ОГС міста — прийняття нарешті Громадського бюджету. Як приклад підтримки місцевих ініціатив Фонд провів їх конкурс, за результатом якого 4 громадські організації та одна ініціативна група були Фондом фінансово підтримані й реалізували власні малі проекти із використанням чи запровадженням партисипативних практик та інструментів, започаткуванням системної комунікації між владою, громадськістю та бізнесом.

Було також підготовлено Фондом посібник для громадських активістів та усіх зацікавлених «Партисипативний підхід та практики на рівні громади».  Створено просвітницький анімаційний відеоролик «Партисипація.Історія однієї демократії».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *