В Херсоні презентували умови конкурсу «Молодіжна столиця України»

У HUBWAY відбулась презентація Всеукраїнського конкурсу Молодіжна столиця України, що ініційований Мiнiстерство молоді та спорту УкраїниUkrainian Institute for International PoliticsNational Youth Council of Ukraine — NYCUkraine та проходить з 2017 року.

За даними опитування U-report, 54 відсотки молоді хоче виїхати з України. Основна причина — молоді люди не бачать перспектив для себе, хоча й пишаються тим, що є громадянами України. Універсального рецепту, як змінити такий стан речей, не існує. Але фахівці кажуть, що більшість молодих людей не знають про можливості, які є в Україні, вони погано поінформовані про програми і проекти, які можна реалізовувати у своєму місті. Задля активізації молоді ініційовано конкурс-проект «Молодіжна столиця України».

Презентація цього проекту відбулася у HUBWAY (Перший в Херсоні креативний простір). Вона була спрямована на те, щоб Херсон долучився до участі у конкурсі, перший тур якого закінчується 25 листопада. За його результатами буде відібрано 10 заявок від ініціативних молодіжних груп українських міст. Потім конкурсна комісія заслухає презентації та по певних критеріях визначить місто переможець.

«Рік тому ми розпочинали проект і зараз бачимо, що це не дарма, є зацікавленість різних міст. Можливість виграти розвиває конкуренцію, це той чинник, який ми імплементуємо в молодіжну політику. Минулому року було більше 50 заявок, відібрали 10. Виграло за результатами конкурсу презентацій місто Львів. В оцінці важливо було розуміння містом що є молодіжна політика, чи є діалог влади та молоді, чи співпрацюють вони системно. Акцент робили не на кількості грошей, яку влада передбачає на підтримку молоді. Серед критеріїв також — наявність цікавих інновацій. В цьому році наближаємось до стандартів ЄС та більш детально будемо оцінювати бачення того, як місто планує скористатися брендом «Молодіжна столиця», — розповів через пряме включення з Києва про критерії відбору представник Ukrainian Institute for International Politics — Rostyslav Tomenchuk.

Результатом перемоги у конкурсі стає можливість організовувати у своєму місті всеукраїнський молодіжний форум, отримати промоцію свого міста та проектів на державного та міжнародному рівнях.

Зазначимо, що участь можуть брати усі міста області, а заявку для заповнення можна знайти на сайті http://youthcapital.org.ua

За детальною інформацією щодо участі у конкурсі можна звертатися до координатора конкурсу Лук’янової Людмили mila.lukianova@gmail.com та тел. +380959257672

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *